Meie noored Austrias

Jaanuari lõpul oli meie viiel noorel võimalus osa saada Austrias toimuvast nädalasest noorteseminarist “Meet MI Talents.”

Osalenud noorte mõtteid:

Seminaril käik oli väga kasulik ja huvitav. Kindlasti suur tõmme alguses oli võimalus külastada Austriat. Kohapeal see tunne aga vähenes ja selle asemele tulid sisukad ja huvitavad päevad ning rõõmsad inimesed. Seminari korraldusest avaldas mulle enim muljet see, et keskkond oli vaheldusrikas. Tänu keskkondade vahetusele ja teema olulisusele ei tekkinud kordagi igavust ja tüdimust. Samuti olid ka teema vägagi arusaadavalt ja mõistlikult lahti seletatud ning kasulik. Seminari korraldajad tundusid tõesti teadvat teemat, millest nad räägivad ja mul ei tekkinud tunnet, et nende jutul ei oleks mingit seost päris eluga. Sain palju uusi ideid ja mõtteid. Kindlasti leian võimaluse, kuidas saadud teadmisi ära kasutada oma igapäeva elus ja töös.

Kõige enam meeldis mulle mägedes käimine ning muud rohkem füüsilised ja liikumist vajanud tegevused (djembe mängimine, kokkamine jms). Just sellised konkreetsed tegevused aitasid siduda kuuldud teooriat praktikaga ning see läbi paremini neid teadvustada ning meelde jätta.  Lisaks on mul hea meel, et sain näha Viini linna. Saabudes tekkis kohe väike pettumus, aga ülejäänud päevadel nähtu ja kogetu muutis selle positiivseks. Eriti äge oli Viini majandusülikool.

Seminaril olnud inimesed olid kõik väga toredad ja sõbralikud ja vägagi avatud. Mulle meeldis väga see, et keegi ei püüdnud teiste arvamusi ja hinnanguid hukka mõista. Selline suhtumine muutis kogu seminaril oldud aja ja inimestega suhtlemise vabaks ja lõbusaks.

Mul on hea meel, et sain sellest seminarist osa võtta ning tutvuda paljude uute inimestega. Kindlasti osaleks ma võimalusel uuesti seesugustel seminaridel.

Aitäh!