22. – 23.03. Elu on elamiseks 2014!


„Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus,” ütles isa.

Sina oled teind ja minu ema tegi teda ka, ega muidu nii vara surnud;

aga armastus ei tulnd, teda pole tänini Vargamäel.”

Aga mis siis on? Küsib Andres endalt, ega tea vastust

A.H. Tammsaare

 22.-23. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis ja hotellis Metropol EATL-i noorteaktiivi Ühise Eesmärgi Nimel korraldatud seminar „Elu on elamiseks 2014!“

IMG_4317

Seminari esimene päev oli väga motiveeriv, hoogne, lustakas ning hariv. Seminari alustas vahva Pille Kriisa, kes on meie semianridel juba mitmendat korda ja ta meeldib meile väga. Tema reeglid, olek, käitumine ja samastumine on lihtsalt super. Ta mängis, laskus vestlusesse ja meie noored tundisme end temaga vabalt ja mugavalt. Pille peamine idee, mis läbi kõlas oli see, et meil kõigil on võimalus öelda EI. Ja kui on see tunne, et ei taha siis nii käitugi. Ole sina ise, ära kahjusta oma käitumisega teisi, tunne rõõmu elust, sest elu on elamiseks. Selleks, et luua kontakt, püüa leida silm side. Pille on äge! Ken: „Pille Kriisa on mulle alati meeldinud.“

IMG_4516 IMG_4513

Swedbanki personalivärbajad: Leila Haas, Hanna Soome, Teele Saarma, Marian Kuusemäe jagasid meiega oma parimaid teadmisi just tööturule sisenemiseks ning kuidas enda positiivseid jooni rõhutada. Nii mõnigi sai vormistada oma elu esimese CV. Juhiti tähelepanu mis on oluline töövestlusel – riietus, käitumine ja kõne. Räägiti, mida võidakse küsida ja kuidas ennast ettevalmistada. Mida võiks CV-s rõhutada ja mida pigem välja jätta. Tatjana: „mulle väga meeldis see, lihtne ja arusaadav.“ Kalmer: „panka tahaks isegi tööle saada, nii ilusad ja targad inimesed seal…“

IMG_4476

Päris huvitav ja mänguline oli Jelena ja Karolini töötoad. Mis on eneseusk ja kuidas seda saavutada, jagati häid nippe meeskonnaga arvestamisel.

IMG_4600

Esimene päev lõppes vahvate sotsaalsete tegevustega, milleks oli tsirkuse trikkide tegema õppimine Kaupo Pilderi ja tema meeskonna poolt, väga kaasahaarav ja huvitav. Marina: „Tsirkus oli isegi mulle väga äge.“ Õppida sai žonglöörima nii pallide, kurikate kui rättidega. Lisaks sai trikke teha hüppenööridega.

IMG_4612

Ka oli võimalik õppida ruumilisi kaarte valmistada.

IMG_4733

Õhtu lõppes hotelli karaokebaaris. Meelis: „meie noored on tublid, andekad ja julged. Laulsid lausa mitu lugu ja mis kõige olulisem, et tundsid end vabalt ja mõnele noorele oli see suureks eneseületuseks, kus siis veel kui mitte karaokes :).“

IMG_4744

Teine päev algas uniselt aga põnevalt. Peale kiiret hommikusööki läksime taas ülikooli.

IMG_4746

Meie esimeseks külaliseks oli Heitti Kender, kes rääkis sellest, et ise peab olema loov ja uurima, mis toimub maailmas, et ära teiste elu vaadates seebikaid või tarbides meelemürke. Et liiga tihti keskenduvad inimesed nimedele, ega näe inimest nime taga. Ta rõhutas palju, et olge ise loojad, mis iganes alal. Merlin: „Ta on vist natuke ornitoloog sest rääkis meile palju laululindudest.“ Ta tõi välja huvitavaid tsitaate raamtutes nagu näiteks A.H Tammsaare Tõest ja õigusest “Tee tööd ja näe vaeva- siis tuleb armastus,“ kuis mis on selle võibolla olulisem osa? Me peaksime tegelema rohkem asjadega, mis meile naudingut ja rahuldust pakuvad. Et me ei ei pelgaks ka kerget/ebapopulaarset tööd, sest oluline on, et inimesed saavutaksid edu ja oleksid sihikindlad.

IMG_4765

Teine tore külaline oli Veikko Täär. Ta rääkis väga huvitavalt suhtlemisest ja suhtumisest ja sellest, mida meie keha räägib. Ta rõhutas, et inimese kehakeelt lugeda osata ja ennast sealjuures loetavaks teha on väga oluline, sest esmamulje tekib 7-30 sekundi jooksul. Veikko tõi meile vahvaid näiteid tehes sketche, et meie annaks hinnanguid kas nii on õige. Väga oluline tema meelest on naeratamine, see loob positiivse emotsiooni ja paneb teised ka naeratama :).

IMG_4791

Kolmandaks külaliseks oli Jüri Ratas, kes jutustas meile oma elust ja sellest, mis teda on motiveerinud ning mis on tähtis enda ja riigi jaoks. Kui oluline on seada eesmärke ja sealjuures ka nende suunas püüelda. Üks huvitav juhtum tema elust oli näiteks see kui ta oli 2. kursuse üliõpilane ja nad kursavennaga otsustasid osta kaatri, kuid raha selleks ei olnud. Selleks, et raha saada nad otsustasid teha auto käsipesula. Kui ühel hetkel tabasid nad end reaalsusest, et mõte on hea aga šampoon, vesi, švamm ja elekter ju maksab ning riigile on vaja ka makse maksta. Ehk, et keegi meist ei saa kiirelt rikkaks. Kuid oluline oli eesmärk, mille poole nad püüdlesid ning selle juures mäng. Eesmärk on tähtis, protsess veel tähtsam, kuid ilma eesmärgita pole protsessi.

IMG_4926

Peale seminari said osad noored nautida Kalev SPA mõnusid ja teine osa külastada Lennusadamas Titanicu näitust. Seminari oli edukas, vajalik ja TAHAME VEEL! Elu on siiski elamiseks!!!

IMG_4406

Noorte mõtted:

Ken – need 2 päeva Tallinnas olid toredad, sest sain palju kasulikku teadmist oma tuleviku kohta. Sain teada kuidas koostada CV-d. Oli tore ka teada, kuidas olla viisakas suulisel vestlusel tööandjaga. Kuigi ma Veikko Täärile ütlesin: Tere, Teie olete Jüri Ratas, oli see andeksantav.

IMG_4376

Kristi- Mulle meeldis see tsirkuse töötuba, seal sain väga palju huvitavat teada. Ja mulle meeldis väga ööbida hotellis seal oli väga mõnus olla. Siis meeldis  mulle Titanicu näitus. Siis oli tore veel olla karaokel, seal saime Jaanika ja Reelikaga laulda. Mõlema päeva söögid meeldisid mulle, need olid väga maitsvad. Tänane seminar oli ka huvitav, mulle meeldis eriti selle Jüri Ratase loeng.

IMG_4481

Tarmo – mulle meeldisid need päevad kohe väga huvitavad, raske välja tuua, et kumb päev oli parem. Esimene päev oli huvitavad sisukad koolitused: mis on tähtis, kuidas tööle saada, kes ma endale olen. Pille Kriisa on väga vinge. Teisel päeval oli väga huvitavad Heiti Kender, et ära keskendu nimele, vaid märka inimeste tegusid (ela oma elu tegutsedes, mitte nime haipides); Veikko Täär, kuidas endast jätta hea mulje (see, kes ma tegelikult olen). Jüri Ratas rääkis, kui oluline on meeskond. Aitäh Meelisele ja Marinale.

IMG_4539

Jaanika-Esimene päev oli Tallinna ülikoolis väga teguderohke ja huvitav . Kõige lahedam oli see, et käis Pille Kriisa koolitamas. Temaga oli väga lahe taas kohtuda. Pille on väga vahva, naljakas ja sõbralik inimene. Sain temaga koos veedetud aja jooksul palju naerda ning kindlasti uusi teadmisi ka juurde. Nende kahe päeva jooksul sain palju uut teada ja õppisin ka. Kõige rohkem meeldisid mulle ikkagi tsirkuse artistid, õppisin palju uusi trikke selgeks. Mulle meeldiks väga nendega veel kohtuda. Olen seminaridest väga huvitatud ja läheksin teistelegi.

IMG_4631

Ragnar – Mina polnud varem käinud seminaridel, aga mulle meeldis väga Pille õpetamis mood, eriti ma ehmatasin siis kui ta ütles et mobiiltelefonid lülitage sisse, haigutamine kohustuslik jne. Mulle väga meeldisid tema loengud üleüldse. Üldiselt oli esimene päev minu lemmik siis olidki kõige lahedamad tegevused põhimõtteliselt. Mulle meeldisid tsirkuse artistid, sest siis sain ma õppida žongleerimist, mis oli hästi lahe tegevust nendest teistest sobis see mulle kõige rohkem, aga seal saime muudki teha näiteks: kurikatega igasuguseid asju teha, mingi rula suguse asjaga sõita kohapeal või nii  (kuigi ma ise seda ei teinud). Muidu mulle meeldis see.

IMG_4348

Toomas – Ma olin eelnevalt käinud juba mitmel seminaril. Mulle oli  juba tuttav, kuidas asi toimub. Pille Kriisa on väga lahe koolitaja. Eriti meeldis mulle  see, et ta koolitas  teemal, mis mind väga huvitab.  Iseloomult on ta samuti väga sõbralik ja vabameelne ning see tegi temast hea esineja ja teda oli huvitav kuulata. Ta oskas ka teha oma koolituse mitmekülgsemaks, et kuulajatel ei tekiks igavust ega tüdimust. Kuna ma olin eelnevalt samal teemal juba ise ka uurinud, siis suur osa räägitust oli tuttav, aga sain teada ka mõne uue tarkusetera. Meelsasti osaleks mõnel teiselgi tema koolitusel. Üldiselt oli kogu seminar väga huvitav ja kasulik. Mulle oli esimene päev rohkem meeltmööda. Huvitavam asi oli neist tsirkuseartistide külastus. Muidugi sain ka kõikidelt muudelt koolitustelt kasulikke ideid ja mõtteid, mille üle mõtiskleda. Kindlasti oleks huvitatud ka tulevastest seminaridest.

IMG_4692

Tanel – Pille Kriisa – tema jutt oli hea ja õpetlik , mängud mis tegi, olid natuke ebanormaalsed, aga pani mõtlema , midagi enam ei oska lisada ma Pille juttu kohta. Seminarist – sõbralikud kaaslased olid, tiimi tööd oli palju,  inimesed kes käisid seal rääkisid – asjalikku juttu, mis on vaja elus, nt: pangatöötajad  rääkisid CV koostamisest, suhtlemisest tööandjaga , asjadest, mida peab jälgima kui minna töövestlusele. Hotellis oli huvitav, toit oli hea, sai ka karaoket  laulda ja tantsida ja voodi oli mugav ja kõik oli hea ja tahaks veel tulla seminaridele, seltskond oli sõbralik.

IMG_4398

Roman – mulle meeldis kõik mis seal seminaris toimus. Esimene päev oli kõige ägedam, seal toimus ägedaid mängud ja üritused, siis sain palju rohkem teada ja nüüd jätan seda endale meelde. 

SUUR AITÄH: Triinu Kartau, Merlin Kaljuvee, Pille Kriisa, Meelis Kukk, Marina Sepp, Lya Kärbis, Karolin Kabanen, Jelena Spezeva, Eve Reinväli, Heiti Kender, Veikko Täär, Jüri Ratas, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kadarbiku Talu, Swedbank, Tallinna Ülikool – Tänu kellele sai see teoks!